Aktualności

29 lutego 2024

Aktywa PPK w TFI PZU przekroczyły 5 mld zł

Wartość aktywów Pracowniczych Planów Kapitałowych zarządzanych w TFI PZU to już ponad 5 mld zł, co stanowi 22,4% wszystkich zgromadzonych środków w PPK w Polsce według danych na 31.01.24 publikowanych przez PFR. TFI PZU jest również jednym z liderów rynku pod względem liczby uczestników, których liczba przekroczyła 800 tys.

- Znacząca wartość aktywów PPK zarządzanych przez TFI PZU to zasługa wysokiej klasy i doświadczenia zarządzających funduszami oraz wynik konsekwentnego stawiania na wsparcie pracodawców przy rozpowszechnianiu planów wśród swoich pracowników. Skutecznie opiekujemy się środkami oszczędzających na swoją emeryturę w PPK. Miarą tej skuteczności jest przekroczenie psychologicznej granicy 5 mld zł w zarządzanych aktywach – mówi Robert Zima, prezes TFI PZU.

 

Obecnie TFI zarządza aktywami o łącznej wartości około 50 mld. Jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce (w tym roku świętuje 25 lecie założenia) oraz jednym z pierwszych zarządzających zagranicznymi aktywami. Eksperci towarzystwa specjalizują się w zarządzaniu dłużnymi papierami wartościowymi, akcjami notowanymi na rynkach regulowanych, instrumentami pochodnymi i instrumentami dłużnymi z ryzykiem kredytowym, a także portfelami aktywów niepublicznych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij